Tevékenység

Tevékenységeink kiterjednek a következő területekre:

Kulturális

Kulturális

tehetséggondozás, ismeretterjesztő, hagyományápoló és művészeti tevékenységek

Mentál egészségügyi

Mentál egészségügyi

egészségmegőrzés, prevenciós, rehabilitációs, korrekciós tevékenység, fejlesztő, felzárkóztató oktatás-nevelés

Szociális

Szociális

család jólétének védelme, elősegítése; lemorzsolódás megelőzése, karitatív, jószolgálati tevékenységek

Az Egyesület tevékenysége kifejezetten az atipikus fejlődésű tehetséges gyerekek, fiatalok és családjaik helyi megsegítését célozza. Kiemelt terület az eltérő képességstruktúrával élő diákok erősségeinek feltárása és gondozása, különös tekintettel az érzelmi biztonságra.

Egyesületünk hivatott támogatni a családi működést és lelki életet, valamint lehetőségei szerint az érdekérvényesítést. Továbbá, vállalja a módszertani és mentálhigiénés segítségnyújtást az érintett felnőttek részére. Munkájában központi szerepet kap az önnevelés, a felelősség és a személyes elköteleződés.

Szélesebb körben hozzá kíván járulni az atipikus tehetségről alkotott kép, és társadalmi párbeszéd kialakításához. Ezzel is támogatva az eltérő fejlődésű, de egészséges fiatalok önálló boldogulásra való motivációit, és a családjaik kiegyensúlyozott lelki életét.

Az Egyesület fontos tevékenységnek tartja a jó gyakorlatok körének bővítését és fejlesztését, a korszerű módszerek alkalmazását, továbbá a keresztény értékeken nyugvó szemlélet és módszertan kidolgozását szorgalmazza. A célzott és specifikus ellátás mellett erősen épít a kulturális, hagyományápoló és művészeti tevékenységeinkben rejlő pszichoszociális többlettartalom terápiás hatásaira.

Támogató tevékenységi formák

 

Komplex támogatás:

1. vizsgálat/felmérés (szenzomotoros, logopédiai, tanulási zavar);
2. tanácsadás/konzultáció (szakterületi, életvezetési, pályaorientációs);
3. ellátás (preventív, korrekciós, terápiás hatású, mentálhigiénés, tanulásmódszertani)

Célzott támogatás: nyelvi, mozgásos, tanulástechnikai, logopédiai, mentálhigiénés
Több szintű támogatás: egyéni, kiscsoportos, családi, szükség esetén intézményi / közösségi szintű
Életkori támogatás: kisgyermek, serdülő, fiatal felnőtt
Hálózati támogatás: helyi, kistérségi, fővárosi, Kárpát-medencei kapcsolatok

Egyéb tevékenységeink

Az egyesület...

Indokolt esetben szakvéleményt ad.

Szükség esetén szakmai állásfoglalást fogalmaz meg.

Tagjai számára biztosítja a szakmai párbeszéd (véleménycsere, konzultáció) és ismeretbővítés lehetőségét.

Tagjait támogatja és ösztönzi a szakmai rendezvényeken való részvételre, szervezésre (konferencia, előadás, beszélgetés, klub, szakmai estek, egyéb tudományos aktivitás).

Tagjait támogatja a kapcsolódó kulturális, közéleti- és igény esetén keresztény közösségi alkalmakra, rendezvényekbe való bekapcsolódásban.

Az ifjú tehetségek/gyermektehetségek számára igény esetén háttértevékenységet, programot, rendezvényt szervez (pl. versenyt, író-olvasó találkozót, filmklubot stb.)

Az etikátlan pedagógiai szituációk és helytelen pedagógiai gyakorlatok visszaszorítására létrehozza a „Problémás esetek gyűjteményét”, hogy a káros gyakorlat, vagy lelki egészséget veszélyeztető bánásmód visszaszorításához a precedens-esetek szakmai értelmezésével hozzájáruljon.

A szakmai kultúra fejlesztéséhez a „Példás esetek gyűjteményével” kíván hozzájárulni, mely a szakmai sikerek gyűjtésével és ismertetésével, egyben erősíti az alulteljesítő tehetségek motivációit is.

Nyilvános elismerésben részesíti az atipikus tehetsége(ke)t odaadóan, önzetlenül és szeretettel segítő-fejlesztő szakembereket, elismeri és méltatja a sikeresen differenciáló pedagógiai gyakorlatot, pedagógusszemélyiséget, közösséget.

Korszerű nemzetközi gyakorlatok/módszerek alkalmazásával, kipróbálásával, és nemzeti-helyi adottságokhoz való illesztésével igyekszik szélesíteni a hazai gyakorlatot.

Korszerű ismeretterjesztést vállal, és saját jó gyakorlatát megosztja, valamint szakmai elismeréseit kiterjeszti a Kárpát-medencei magyarságának körére.